گناهکار مبارزه با سرطان سوزاندن چربی آنتی اکسیدان

گناهکار: مبارزه با سرطان سوزاندن چربی آنتی اکسیدان سرطان پوست نوشیدن قهوه فعالیت بدنی مبتلا شدن نوشیدنی دانشگاه افسردگی مطالعه

گت بلاگز اخبار اجتماعی طلاق تان را می گیریم 24 ساعته،اسم همسرتان را هم از شناسنامه تان پاک می کنیم جهت ابد

آنهایی که چشم دیدن همسر سابقشان را ندارند، آنهایی که دیدن نام او نیز به هم ارزش می ریزد، آنهایی که روزی نامزد داشته اند و با او به هم زده اند یا کسانی که چند ص

طلاق تان را می گیریم 24 ساعته،اسم همسرتان را هم از شناسنامه تان پاک می کنیم جهت ابد

طلاق تان را می گیریم 24 ساعته،اسم همسرتان را هم از شناسنامه تان پاک می کنیم جهت ابد

عبارات مهم : ازدواج

آنهایی که چشم دیدن همسر سابقشان را ندارند، آنهایی که دیدن نام او نیز به هم ارزش می ریزد، آنهایی که روزی نامزد داشته اند و با او به هم زده اند یا کسانی که چند صباحی با کسی عقد ازدواج بسته اند و حالا مطلقه اند، بعید نیست میان آگهی ها بگردند، اینترنت را بجورند و از این و آن پرس وجو کنند و برسند به یکی از موسسات حقوقی که ادعاهایی بزرگ دارند.

طلاق تان را می گیریم 24 ساعته،اسم همسرتان را هم از شناسنامه تان پاک می کنیم جهت ابد

تقریبا هیچ کدامشان تلفنی جواب درست نمی دهند. از پشت خط، آنها به همه مشکوک اند، جواب های سربالا و گنگ و مبهم ارزش نیز ریشه در شکی عمیق دارد. تقریبا زیاد موسسات حقوقی که ادعای پاک کردن نام همسر سابق از شناسنامه را دارند هیچ یک از مشتری ها را ناامید نمی کنند، در عوض ادعا دارند که از پسِ خواسته های مشتری برمی آیند، هرچه که باشد، کاملا تضمینی، صددرصدی.

آن سوی خط مرد جوانی هست، از همان ها که مدام به مشتری ها تضمین می دهند. ما شده است ایم خواهان از بین بردن نام همسر سابق از شناسنامه و او شده است حلال مشکلات. ولی اصرار دارد مدارک را حضوری ببیند، حتی حضوری راجع به شرح صحبت کند؛ او شک دارد. با این حال ماندن پای ما در یک کفش جواب می دهد و او نم بعد می دهد، حرف از استعلام می زند و هماهنگ کردن چند عنوان با دوستانی که در ثبت احوال دارند!

آنهایی که چشم دیدن همسر سابقشان را ندارند، آنهایی که دیدن نام او نیز به هم ارزش می ریزد، آنهایی که روزی نامزد داشته اند و با او به هم زده اند یا کسانی که چند ص

می گوید این که چند سال با همسر سابق زیر یک سقف بوده ایم و چه مدت از طلاقمان می گذرد در سخت و ساده شدن کار دخالت دارد، می گوید باید شناسنامه را ببیند که حرف اضافه ای کنار واژه طلاق آمده یا نه …

مرد جوان دیگری پشت خط هست، او در حفظ رازها شغلش سرسخت تر از قبلی هست. فقط می گوید ارتباطاتی دارد که می تواند شناسنامه مان را با وجود داشتن فرزند از لوث نام همسر سابق پاک کند! روی واژه «دشوار» ولی چند باری تاکید می کند تا نشان دهد این کار چقدر سخت هست، با این حال به ما تضمین می دهد و خیالمان را جمع می کند. با این شگرد، رقم دستمزد را به عنوان رقمی معقول به خوردمان می دهد؛ آن ده میلیون تومان ناقابل را که بهای پاک شدن نام همسری از شناسنامه است که دیگر ربطی به ما ندارد.

جوان اول هم مِن مِن زیاد می کند و حاضر نیست حتی رقم دستمزد را تلفنی بگوید، ولی اصرارها بالاخره نرمش می کند و می گوید روی عددی بین هشت تا 12 میلیون تومان فکر کنیم.

طلاق تان را می گیریم 24 ساعته،اسم همسرتان را هم از شناسنامه تان پاک می کنیم جهت ابد

همه اش فریب است

اگر به قانون باشد فقط دو راه جهت از بین بردن نام همسر سابق از شناسنامه وجود دارد، اول هنگامی که که دادگاه به کمک پزشکی قانونی تائید می کند که میان زوجین رابطه زناشویی برقرار نشده و دوم زمانی که ازدواجی تازه رخ می دهد و نام همسر تازه جایگزین همسر سابق می شود.

آنهایی که چشم دیدن همسر سابقشان را ندارند، آنهایی که دیدن نام او نیز به هم ارزش می ریزد، آنهایی که روزی نامزد داشته اند و با او به هم زده اند یا کسانی که چند ص

بجز این دو راه هرچه است و ادعا می شود باطل است و پالان مدعیانش کج. این عنوان چه هنگامی که با سیف الله ابوترابی، سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور گفت وگو کردیم و چه زمانی که آرش دولتشاهی در کسوت وکیل پایه یک دادگستری با ما مصاحبه می کرد، تائید شد.

ابوترابی می گوید از زمانی که همه امورات ثبت احوال سیستمی شده است و از حالت دستی به اتوماسیون درآمده امکان دخل و تصرف در اطلاعات شناسنامه وجود ندارد مگر به حکم قانون. دولتشاهی ولی اضافه می کند که بجز دو راه قانونی موجود، راه سومی نیز وجود دارد که در آن نامه دادگاه جعل می شود و سندی مجعول ملاک از بین بردن نام همسر سابق از شناسنامه قرار می گیرد. البته ابوترابی این راه را نیز نشدنی می داند و توضیح می دهد که ادارات ثبت احوال، اصل نامه ها و احکام دادگاه را بررسی می کنند و تا از صحت احکام مطمئن نشوند، اقدامی نمی کنند.

طلاق تان را می گیریم 24 ساعته،اسم همسرتان را هم از شناسنامه تان پاک می کنیم جهت ابد

با این حال شاید نشود احتمال جعل و فریب و زد و بند را صفر دانست، آن هم در شرایطی که موسسات حقوقی ریز و درشت با رشد قارچی ارزش ترفندهای رنگ به رنگی در چنته دارند و راه های عجیب و غریبی را دنبال می کنند. آرش دولتشاهی به ما می گوید ثبت موسسات حقوقی در کشور که بدون پروانه کار می کنند و هیچ نظارتی برعملکردشان نیست، دشواری های اخیر را ایجاد کرده، موسساتی که بند هستند به یک شماره ثبت و شده است اند ابزاری جهت کلاهبرداری از مردم.

او می گوید موکلانی داشته و دارد که در عنوان طلاق فریب این موسسات را خورده اند و مال از دست داده اند. او می گوید نه فقط جهت از بین بردن نام همسر سابق از شناسنامه که بسیاری از این موسسات، طلاق توافقی24 ساعته را تبلیغ می کنند، جهت طلاق های سریع و تضمینی آگهی می دهند، مشتری های مستاصل را به دام می اندازند و به بهانه های متفاوت کاری انجام نمی دهند و بخشی از پیش پرداخت افراد را به عنوان دستمزد، نزد خود نگه می دارند.

دولتشاهی می گوید معمولا این مبالغ کمتر از یک میلیون تومان است و بررسی ها نشان داده زیاد افرادی که شرایطشان بغرنج است قید آن را می زنند و به این ترتیب موسسات فریبکار به خواسته ارزش می رسند.

راهکارهایی جهت دور زدن کلاهبرداران

کلاهبردارانی که از بازار طلاق، از این نمد جهت خود کلاهی می دوزند کار را به جایی رسانده اند که ادعاهای خنده داری می کنند. یکی از آنها مدعی است که زنان مطلقه با نشان دادن خواستگار خود به سردفتر ازدواج می توانند از او نامه ای بگیرند و با رساندن آن نامه به ثبت احوال، مراحل از بین بردن نام همسر سابق از شناسنامه را طی کنند. ولی یکی از سردفتران ازدواج درگفت وگو با ما زهرخندی می زند و می گوید این ادعا کذب است و دور از عقل.

در واقع کلاهبردارانی که چنین ادعایی دارند از این راه قانونی که با ازدواج مجدد، نام همسر سابق از شناسنامه از بین بردن می شود، سوءاستفاده می کنند و حقیقت را به دلخواه خود عوض کردن می دهند. دولتشاهی، وکیل پایه یک دادگستری ولی به ما توضیح می دهد که می شود با راهکارهایی این تقلب ها را کم کرد، به عنوان نمونه واژه طلاق را از شناسنامه زنان مطلقه از بین بردن کرد و جایی در شناسنامه درج کرد که این شخص سابقه ازدواج دارد.

اما عده ای بر این باورند که اگر مدارک هویتی ایرانیان به شکل فعلی جمع شود و همه اطلاعات هویتی اعم از اوضاع ازدواج و طلاق در یک کارت شناسایی جمع شود، از یک سو بار روانی ناشی از درج واژه طلاق در شناسنامه از بین می رود و از سوی دیگر بازار کسانی که از طلاق و حاشیه هایش سود می برند از رونق می افتد.

اما اکنون نیز که چنین کارت های شناسایی ای وجود ندارد اصرار بیش از حد افراد مطلقه بر از بین بردن نام همسر سابق منطقی به نظر نمی رسد، بویژه این که از بسیاری از این اصرارها بوی فریب در ازدواج بعدی به مشام می رسد. البته اگر مردم بدانند مخفی کردن ازدواج سابق از مصادیق تدلیس در ازدواج است و تبعات حقوقی دارد، مهم تر این که بدانند به گفته سخنگوی شرکت ثبت احوال کشور، همه رویدادهای مربوط به ازدواج و طلاق در بانک اطلاعاتی ثبت احوال ثبت و ضبط می شود و حتی با از بین بردن از شناسنامه براحتی می توان از آن استعلام گرفت، آن وقت حتما بخشی از مشتری های راه های میانبر در بازار طلاق، منصرف خواهند شد.

اخبار اجتماعی – جام جم

واژه های کلیدی: ازدواج | شناسنامه | زنان مطلقه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz